HOVĚZÍ STEAK S CUKETOVÝM JULIENNE


Steak je nejoblíbenější dezert mého manžela. Vždycky se úplně rozzáří, když zjistí, že ho pro něj opět připravuji. Jeho výraz bych přirovnala k mému, když si kupuju boty. Steak je vděčný ať už se zeleným pepřem, s bylinkovým máslem nebo prostě jen jako kus výborného krvavého masa s černou solí. Já mu ho dnes udělám i s cuketovým julienne a omáčkou z balsamikového octa s červeným vínem.

Ingredience na omáčku:
100 ml kvalitního červeného vína
3 lžíce balsamico octa
3 lžíce demi glace
sůl
čerstvě mletý pepř
oříšek másla
Víno povařte, přidejte balsamico, demi glace a až omáčka začne houstnout, přidejte oříšek vychlazeného másla. Osolte, opepřete, ale už dál nevařte!

Ingredience na steak:
maso z hovězí svíčkové o váze 200 g
mořská sůl
čerstvě mletý pepř
lžíce rostliného oleje
oříšek másla
Maso vyndejte z lednice a nechejte ho při pokojové teplotě minimálně 30 minut. Troubu rozehřejte na 150 °C. Maso osolte, opepřete a potřete olejem. Rozpalte pánev, přidejte trochu oleje a s pánví lehce zakružte, aby se olej dostal úplně všude. 
Do rozpálené pánve položte steak a z každé strany ho minutu a půl opečte. Poté po půl minutách steak opečte i z bočních stran. Přesuňte na plech a dopečte v troubě asi 7–8 minut. Vyndejte z trouby, položte na něj kousek másla a nechte v teple odpočinout. 

Ingredience na cuketové Julienne:
3 baby cuketky
sůl
V čase, kdy vyndáte maso z lednice a kdy odpočívá, si připravte cuketové julienne. Cuketky omyjte a škrabkou na julienne je - a teď vyvstává otázka - jak to napsat? Naporcujeme? Naškrábeme? Věřím, že mi rozumíte a odpustíte mi možná ne příliš dokonalý výraz. Ale snad to zvládnete! :) Osolte, nechte z cuketek pustit vodu, osušte papírovou utěrkou a na pánvi rychle orestujte.


Žádné komentáře:

Okomentovat